• Telefon: (0530) 350 70 14
  • Email: info@gurcanbilge.com.tr

İpek Kirpik Zararlı mı?

Bu işi yapanların en çok karşılaştığı soru bu sanırım. Bilenler bilir, bilmeyenler için bir kez daha bu konudan bahsedeceğim, hayır ipek kirpik zararlı değil!

İpek Kirpik İle İlgili Bilinen Yanlışlar

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Bu yaklaşıma bakarsak birinci sıra da malzeme kalitesi geliyor. Bir işletmenin kaliteli malzeme kullanması demek, müşteri ve potansiyel müşterileri için bir çaba harcaması demek. Doğru ve kaliteli malzemeyi bulmak hem zaman hem de ciddi bir bütçe gerektiriyor. Malzeme konusunda gerekli özeni gösteriyor ve her koşulda kullandığımız ürünlerin arkasında durabiliyoruz. Öncelikli tercih sebebimiz bu olabilir.

Protez Tırnak Naturelde Yapılabilir

Protez tırnak denildiğinde aklımıza uzun yada iddalı tırnaklar gelsede, protez tırnak kendi istediğiniz uzunlukta ,istediğiniz renk ve şekilde yapılabilmektedir.. Eskiden protez tırnak dediğimizde akla sadece uzun ve gösterişli tırnak görüntüsü gelirdi fakat şimdilerde protez tırnak daha çok uzun srüeli bakımlı gözükmek adına sıklıkla naturel görüntülerde kullanılıyor, gündelik hayatımızda sıkça kırılan deforme olan doğal tırnaklarımız için bile naturelliğini hiç bozmadan jellerle güçlendirme yapılabiliyor … Böylelikle 3-4 haftaya kadar görüntüsü bozulmadan, kırılmadan ,sürekli oje tazelemek zorunda kalmadan istediğimiz renkte,doğallıkta,uzunlukta hatta istediğimiz nail art’lar ile herkesin kendi stilini yansıtan tırnakları tercih etmesi mümkün. Naturel görüntü sevenlerin aksine uzun ve iddalı tırnaktan hoşlananlar için de aynı durum tabiki mümkün.

Kaş Vitamini Nedir?

Yüz ifademizi belirleyen unsurlardan biri de kaşlardır. Bakışlarımızı daha etkili bir hale getirmek, doğru kaş şekli seçimi ile mümkündür. Kaş şekil bozukluğunda en çok dikkat çeken sıkıntı ise kıllarda ki seyrelmedir. Bunun önüne geçmek içinde kaş vitamini uygulamaları yapılmaktadır. Kaş vitamini uygulaması, kıl köklerini destekleyen ve güçlendiren çeşitli vitamin ve yağların derma pen yardımı ile kaşlara yedirilederek, küsmüş ve işlevselliğini bırakmış kaş köklerini canlandırmaktadır.

Eski ve yanlış uygulamalardan kurtulun

Geçmişte yaptırdığınız yanlış uygulamalardan lazersiz ve acısız bir şekilde kurtulmanız artık mümkün .. İçinde asit içermeyen bunu özellikle belirtelim çünkü bu tip birçok solusyon zaten piyasada vardı ve halen üretilmekte fakat bu solusyonlar eski işlemleri çıkarmanın yanı sıra cildi yakıp tahrip ediyor kalıcı scarlar bırakıyordu.. Şimdi ise Alman uzmanlar tarafından içeriğinde saf deniz tuzu, hidroksietilselüloz (HEC), greyfurt çekirdeği ekstresi, potasyum sorbat, sodyum benzoat, aloe barbadensis yaprak suyu ve arıtılmış su içeren mucize solusyon üretildi ve acılı lazer işlemleri tarihe karıştı.

İpek Kirpik ile Volume kirpik arasındaki fark nedir?

İpek kirpikte doğal kirpiğin kalınlığı ve gürlüğü göz önünde bulundurularak, her bir doğal kirpiğe tek bir vizon kirpik eklenir, Volume kirpik uygulamasında, her bir kirpiğe daha ince seçeneklerde bir kaç vizon kirpik eklenir.
Uzmanın profesyonelliği bu durumda oldukça önemlidir çünkü doğal kirpik yapısı, taşıyabileceği vizon kirpik konusunda iyi analiz yapılmalıdır uygulamacı yeterince uzman değilse ince telli seyrek güçsüz kirpiklere kalın yada fazla volume uygulaması gibi durumlarda doğal kirpiğe zarar verebilir. Bu nedenle uzmanınızı yada tercih ettiğiniz salonu iyi seçmeniz gerekmektedir.

Kaş Vitamini Nasıl Uygulanır?

Kaş vitamini uygulaması da oldukça basittir. Herhangi bir acı yada ağrı hissedilmez ortalama 20-30 dakika süren basit bir işlemdir. Dermapen yardımı ve tek kullanımlık başlıklar ile zamanla küsen, seyrekleşen kıllara vitamin desteği verilir ve aynı zamanda güçsüz kıllar ustura yöntemi ile sertleştirilir. Kişiye göre değişen seans süreleri olan kaş vitamin uygulamalarında, ortalama üç ile beş seans önerilmektedir. Seanslar tamamlanıp tüm kıllar çıktıktan sonra ise şekillendirme yapılmaktadır. Kaş vitamini işlem sırası aşağıdaki gibidir; Öncelikle kaşta doldurulması gereken bölgeler yüz şekli, yapısı ve kişinin istekleri doğrultusunda belirlenir. Sonrasında ise zayıf tüyler ustura yöntemiyle canlandırılır. Kaş diplerine ve kıl köklerine vitamin karışımı ile hazırlanmış serumlar dermapen yardımıyla yüzeysel olarak uygulanır. Kaş vitamini seansları 2’şer haftalık seanslar ile uygulanır. Bu sürenin sonunda da yapılan koruma seansları ile desteklenir. Seanslar esnasında belirlenen şekilde kullanılmayacak olan kıllar temizlenmektedir, Tüm seanslar bitip istenilen sonuca ulaşıldıktan sonra şekillendirme işlemi tekrarlanır. Her seans toplamda yarım saat sürmektedir.

Kaş Vitamini İşlem Ne Kadar sürüyor?

Kaş vitamini işlemi uygulaması yukarıda belirttiğimiz aşamalar ile yapılmaktadır. 2’şer haftalık Aralıklarla üç ile beş seans şeklinde uygulanmaktadır. İşleme başlamadan önce mutlaka ama mutlaka nasıl bir kaş istediğinizi, bunun mümkün olup olamayacağını ve aklınıza takılan soruları sormanız gerekiyor. Kaş vitamini uygulaması seans başına ortalama yarım saat sürmektedir. 2 hafta sonrasında tekrar bir uygulama yapılmaktadır. Ve kişinin durumuna göre de seans sıklığı 6 veya 10 hafta sürmektedir.

Kaş Vitamini Kimlere Uygulanır?

Kaş vitamini uygulaması kaş kökü bulunan herkese uygulanmaktadır. Bir yan etkisi bulunmadığından, çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle kaşında çeşitli sebeplerden dökülmeler olanlar ve seyrek kaşlı kişiler için ideal bir tekniktir. Bunun yanı sıra makyaj ile sürekli uğraşmak istemeyen, gür kaş sevenler için etkili bir işlem olacaktır.

Kalıcı Makyaj

Kıl Tekniği İle Kaş Nedir?

Eski dönemlerde yapılan kalıcı ve yapay görüntüdeki dövmelerin aksine, kıl tekniği tamamen doğallığı hedefleyen, doğal kıldan ayırt edilemeyecek şekilde deri üzerine yarı kalıcı boyalar kullanılarak yapılan üç boyutlu kıl çizimleridir. Kaş kılının doğal çıkış yönüne uygun olarak, tek tek ve özenle çizilen üç boyutlu kıllar sayesinde elde edilen görüntü ile daha dolgun ve simetrik kaşlara sahip olmak mümkün hale geliyor. Kıl tekniği son zamanlarda en çok microblading tekniği ile anılsada, aslında kendi içinde çeşitliliğe sahiptir. Microblading tamamen manuel aparatlar ile cihaz kullanılmadan yapılan bir uygulamadır. Bunun yanı sıra aynı işlem micropigmentasyon adıyla anılarak profesyonel cihazlar yardımıyla da uygulanabilir.

Kıl Tekniği İle Kaş İşlemi Ne Kadar Kalıcı Olur?

Son zamanlarda oldukça ilgi gören kıl tekniği işlemi hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de kalıcılığıdır. Bu ve türevi işlemler genel olarak kalıcı makyaj başlığı altında toplandığından dolayı, birçok kişi tarafından ömür boyu ciltte kalacağı düşünülüyor. Ancak bu işlemin kalıcılığı cildin doğal yenilenme süresiyle alakalıdır. Ayrıca kullanılan pigmentler su bazlı olup bitkisel maddeler ile üretildiği ve bu maddelerin vücuttan atılabiliyor olması sebebi ile genellikle belirlenen ortalama süre kadar ciltte kalır. Tüm bunlara birde cilt tipini eklememiz gerekir ki kalıcılık konusunda en büyük etkendir. Eğer kişinin cildi yağlı ve gözenekli ise pigmentlerin ciltten atılmasına kolaylık sağlar. Kalıcılığını etkileyen diğer durumlar ise cildinizin işlem esnasındaki hassasiyeti, kılcal damarlarınızın yapısı , ciltte eski işlem yada lazer uygulamalarının olup olmadığı ve işlem sonrası bakımlarınızdır. Tüm bunlar pigmentlerin cildinize tutunması konusunda önemli rol oynar. Kıl tekniği uygulamalarında mikropigmentasyon için Ortalama olarak verilen süre 12-18 aydır. Microblading tekniğinde bu süre değişkenlik gösterebilir ve 9-15 aya inebilir. Microblading tekniği daha yüzeysel bir uygulama olduğu için kullanım ömrü cilt yapısına göre daha kısa olabilir. Ortalama 1 yıl sonra boyayı tamamen cildinizden atmak mümkündür. Bazı kişiler kalıcı görüntü tercih etse bile aslında sağlıklı olan geçici olmasıdır. Bu sayede işlem sırasında olabilecek hataları, yanlış yapılan işlemleri ömür boyu cildimizde taşıma riskimiz yoktur. Hatalı uygulamaları ufak işlemlerle sildirmek mümkündür. Ayrıca günden güne değişebilen moda anlayışı zamanla beğenilerimizde farklılığa sebep olur. Bir dönem olabildiğince ince kaşlar moda iken günümüzde kalın ve dağınık kaşlar ilgi görmekte. Her dönem kendinde farklılık yapmayı seven kişiler için olduğu gibi, basit bir saç rengi değişimi yapan kişiler için bile kaşların görünümü ve yenilikler ile uyumu önemlidir. Kısacası, yenilenebilir ve silinebilir olması aslında birçok açıdan büyük bir avantajdır..

Kimler Yaptırmalıdır?

Kıl Tekniği Doğal Bir Görüntü Oluşturur Mu?

Bu teknik şehir hayatında zaman kazanmak isteyenlere, akmayan kaş makyajı isteyenlere ve kaş şekil bozukluklarından tamamen kurtulmak isteyenler için ideal bir yöntemdir. Kıl tekniği doğru uygulama yapılırsa zaten en doğal görüntüye sahip olan tekniktir, fakat doğal görüntüyü sağlayan bir diğer etken ise tercih ettiğiniz kaş modelleridir. Salonlarımızda uygulama yapılmadan önce mutlaka yüz simetrinize ve altın orana uygun ölçülü ön çizim yapılır. Beğendiğiniz modeller çıkarılır, uzman önerileri sunulur ve uygulama siz onay verdikten sonra başlar. Tercihimiz ve önerimiz her zaman doğal ya da doğala yakın olandan yanadır, yüz simetrisine ve yapısına uygun olmayan kaşlar sizleri beraberinde de bizleri mutsuz ede

Kıl Tekniği İle Kaş Yapımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıl tekniği kaş kontörü yaptırmadan önce kesin bir şekilde kararlı olmanızda fayda var. Aslında bu işlem geri dönülmez sonuçlar doğurmayıp, bir yıl içerisinde silinse de sonradan pişman olmamak adına iyice düşünüp uygulama yaptıracağınız uzmanı araştırmanızı öneririz. Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler ise; *Uygulama, iki bazen üç aşamada bitmektedir. İkinci seans yani rötuş tarihinizi geçirmemeniz kalıcılığı açısından önemlidir. *Seanslar arasında bekleme süresi, minimum yirmi bir gün ortalama bir ay olmalıdır. *Önerilen kremlerin düzenli kullanımı ve aynı zamanda önerilen oranlarda kullanılması önemlidir. *Artık eski sistemlerde olduğu gibi işlem sonrası koyu bir görüntü oluşmamaktadır. Gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz, fakat yine de işlemden bir hafta sonra kaşlarınız ortalama %30-40 oranında açılır ve bu süreçte bazı hassas cilt yapılarında hafif kepek şeklinde kabuklar oluşabilir. Bu dönemi kabukları kopartmadan cildinizde yara oluşturmadan geçirmekte fayda vardır. *İşlem sonrası hamam, sauna, solaryum, peeling gibi uygulamalar size belirtilen süre boyunca yapılmamalıdır. *Yapılan uygulama için tavsiye edilen bakımlara uyulmalıdır. Tüm bunlar için salonumuzda işleme başlamadan önce bilgilendirmenin yanı sıra, varsa kullandığınız kremler, ilaçlar yada hastalıklarınız hakkında konsültasyon formu bulunmakta olup, işlem öncesi ve sonrasındaki bakımı hakkında tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Blok/Doldurma Tekniği

Eskiden kullanılan, daha çok kaş kontürü adıyla bildiğimiz blok / doldurma tekniği, günümüz şartlarında demode kalsa da kimileri tarafından hala tercih ediliyor. Kaşın komple aralıksız doldurulmasıyla uygulanan en eski tekniktir.

Gölgelendirme Tekniği

Gölgelendirme, pudralamadan önce yapılan benzer bir uygulama diyebiliriz. Fakat gölgelendirme iğneleri farklıdır ve işçiliği pudralamaya göre daha kolay bir teknik sayılabilir. Flat iğneler yardımıyla yapılan bu teknik, pudralama tekniğine göre daha belirgin bir görüntüde olup blok kaş kontürüne nazaran da daha açık ve doğal bir görüntüye sahip diyerek tarif etmek mümkün olabilir.

Pudralama Tekniği

Kıl tekniğinin yanı sıra son zamanlarda doğallığından dolayı çok fazla tercih edilen bir diğer teknik ise pudralama tekniğidir. Pudralama tekniği daha çok kaş farı ya da kaş kalemi gibi flu ama dolgun görüntü sevenler için idealdir. Pudralama tekniği aynı zamanda kıl tekniği ile beraber de uygulanabilmektedir. Bölgesel kıl eksikliği görülen yerlerde, daha dolgun bir görünüm kazandırmak için pudralama tekniği ile destek verilebilir. Doğallıktan uzaklaşmadan yoğun bir görünüm sevenler için idealdir.

Ombre Tekniği

Pudralama ve ombre aslında uygulama tekniği olarak aynı olsa da, karşımıza yeni bir işlem gibi çıkabiliyor. Ombre tekniği diye ayrılmasının sebebi, özellikle açık renkten koyuya doğru giden profesyonel makyaj görüntüsünde, fakat doğal renklendirmelere sahip olmasıdır.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak, tırnakları uzatmak ya da farklı şekiller vermek için doğal tırnağa jel yada akrilik malzemeleri kullanılarak yapılan bakım uygulamasıdır.

Protez Tırnak Çeşitleri

Akrilik Tırnak Akrilik tırnak en eski protez tırnak malzemelerindendir. Akrilik toz maddesinin, akrilik sıvısıyla birleştirilmesi ile yapılan protez çeşidi, genelde uzak doğulu uzmanlar tarafından tercih edilir, hafif rahatsız edici bir koku içerdiği için çok fazla tercih etmesekde, salonlarımızda akrilik tırnak yapılmaktadır. Akrilik maddesinin günümüzde daha modernize edilmiş çeşidi de smart akriliktir.
Dipping Tırnak Akrilik malzemesinin daha basit şekilde uygulanan bir çeşidir. Ağırlıklı olarak akrilik tozu ve tırnak yapıştırıcısı kullanılır ve genellikle ekspres protez tırnak gibi yada amatör uygulamalar için tercih edilir.
Jel Tırnak Bizim salonlarımızda en çok tercih ettiğimiz malzeme çeşidi jeldir.
Jelin parlak görüntüsü, koku içermemesi, renk alternatifleri ve dayanıklılığı nedeniyle en çok jel uygulaması yapmaktayız. Protez tırnak uygulaması için özel üretilen jel maddesinin tırnak üzerinde şekil verilmesi ile yapılan uygulamalardır.
Smart Akrilik Aslında içeriğinde hem jel hem akrilik maddesini içeren bu ürün iki malzemenin de olumlu birçok özelliğini taşıyor.
2018 güzellik fuarında tanıttığımız bu ürünün, geliştirilen ve halen geliştirilmekte olan birçok farklı uygulama seçenekleri bulunuyor.
Smart akrlik uygulamaları gelecek sezon salonlarımızda, farklı alternatif uygulama teknikleriyle mutlaka yer vereceğimiz hizmetlerden biridir.
Kısacası protez tırnak, hem yoğun çalışan bayanlar için, hem de sürekli ev işiyle uğraşıp tırnaklarının bakımıyla yeteri kadar ilgilenemeyen hanımlar için hayat kolaylaştırıcı bir uygulamadır.

Sık Sorulan Sorular

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kişiye göre değişen tırnak uzama hızına göre önerilen 3-4 haftadır periyodik bakımları yapıldığı sürece istenilen süre kadar kullanılabilir ve kişi istediği zaman da çıkartılabilir.

Protez Tırnak İle Tırnak Yeme Tedavisi Aynı Şey Midir?

Tırnak yeme tedavisi de bir nevi protez tırnak uygulamasıdır fakat klasik protez tırnaktan farkı, tırnak yiyen kişilerin tırnak yatakları dar yada bozulmuştur. Bu nedenle tip ile uzatma gibi uygulamalar sonuç vermemektedir. Tırnak yeme sorunu olan kişilere iyi analiz yapılıp doğru sistemin seçilmesi önemlidir, aksi takdirde protez tutmaz bir kaç gün içinde tırnaktan atar. Özellikle protezin tutunabileceği doğal tırnak olmayan, derin yeme sorunlarında uzun protezler tercih edilmemelidir. İlk seanslar tırnak normale dönene kadar kısa uygulamalar tercih edilip, tırnak düzeldikten sonra güzellik amaçlı uygulamaların yapılması daha doğru olacaktır.

Protez Tırnak Doğal Tırnak Görünümünde Yapılabilir Mi?

Kirpik lifting Nedir

Kirpik Lifting içeriğinde argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler ile kirpikleri güçlendiren ve besleyen, hidrolize keratin bir maskedir. Besleyici maske, kirpikleri keratin ile doldurarak kirpikleri daha kalın, dolgun ve daha uzun hale getirir. Bu uygulama kirpikleri daha güçlü, daha uzun, daha kıvrık hale getirir doğal kirpiğinizi x2 kat daha uzun gösterir.

Kirpik lifting uygulamasını kimler tercih etmeli?

Kirpik lifting uygulamasını doğal görüntü seven ve kirpiklerinin x2-x3 kat uzun, kıvrık görünümünü yeteli bulan herkes yaptırabilir. Genellikle uzun kirpiklerden alınan performans daha etkili olsa da kısa kirpiklerde de gözle görünür bir fark yaratmak ve aynı memnuniyeti sağlamak mümkün.

Kirpik lifting nasıl uygulanır?

İlk aşamasında kirpikler temizlenip yağdan arındırılır İkinci aşamasında kişinin kirpiklerine uygun kalıplara kirpikler yerleştirilip aynı zamanda istediği şekil verilerek uzatılır Üçüncü aşamasında kirpiklere keratin desteği verilir Dördüncü aşamasında pigmentlerle rimel görüntüsü verilir Beşinci aşamada ise kirpikler vitamin ile beslenir.

Neden kirpik lifting uygulaması yaptırmalısınız?

Kirpik lifting ile makyaj yapmadan ,sudan denizden etkilenmeden sürekli rimelli görünümde kirpiklere sahip olmanız ve sürekli bakımlı gözükmek için lifting uygulaması yaptırmalısınız. Aynı zaman da Kirpik lifting uygulamasının 3 uygulama sonrasında kirpikleri uzattığı da görülmüştür.