• Telefon: (0530) 350 70 14
  • Email: info@gurcanbilge.com.tr
Awesome Image

Kalıcı Makyaj


Aslında tüm ana başlığıyla baktığımızda Permanent Makeup (Kalıcı Makyaj) uygulaması bir çeşit pigment implantıdır ve sadece kaş uygulamaları için değildir.

Dudak, eyeliner, ameliyat izi – yara izi kapatma, kayıp meme uçları yada revizyonları, kaybolan dudak çizgileri yada pigmentleri, hatta saç simülasyonları için bile kullanılan medical kozmetik uygulamasıdır.
Kullanım süreleri işlem yapılan bölge ve cilt yapısına göre farklılık gösterir fakat dövme gibi ömür boyu kalıcı uygulamalar değildir. Kalıcı makyajı dövmeden ayıran asıl özellikler ise, işlem yapılan derinin uygulama tabakası , kullanılan malzeme ve araçlardır.
Dövme boyaları yağ bazlı malzemeler olup kalıcı makyaj boyaları ise geçici su bazlı malzemelerdir aynı zamanda kullanılan araçlar son teknolojiye göre uyarlanmış ve sürekli güncellenebilir teknolojidedir.


Kalıcı makyaj uygulamaları çoğunlukla birkaç seansta tamamlanır,
İlk uygulama yapıldığı tarihten 1 ay sonra ,ikinci seans olan rötuş işlemleri yapılır ,
İşlemlerin seyiri bazı ciltlerde 2 seansta tamamlansa da bazı cilt yapılarında bu seans süreleri 3 yada daha üstüne çıkabilir ..
Kalıcı makyaj uygulamalarının geçici ve ciltten atılabilen uygulamalardır ve geçici olmasının bir çok pozitif avantajları vardır.

Büyük önem taşıyan ilk avantaj; yanlış yapılan uygulama risklerinde ciltten kolaylıkla çıkarılabilir olmasıdır.
Rötüş adı verilen 2. işlemin yapılmaması halinde ciltten iki ile altı ay içinde atılması, hatta cilt soyucu kremler ile
bu sürenin daha da hızlandırılabilir olmasıdır. Lazer uygulamalarıyla da bir iki seansta kolaylıkla çıkarılabilir olması, Deri üzerinde boyanın ilerleyen zamanlarda renk değişimi yapmasına mavi, yeşil gibi cildimizde iz bırakacak ve
kötü görüntü yaratacak renklere dönmesine engel olması,Sürekli değişen moda yada yüzümüzde, tarzımızda yapacağımız olası
estetik değişikler ve deformasyon için yenilenebilme özelliğine sahip olmasıdır.
Biz kısaca kalıcı makyaj için geçici olan güzeldir diyor ve geçici olan uygulamaları tercih etmenizi öneriyoruz