• Telefon: (0530) 350 70 14
  • Email: info@gurcanbilge.com.tr
Awesome Image

Kaş Vitamini Nedir?

Yüz ifademizi belirleyen unsurlardan biri de kaşlardır. Bakışlarımızı daha etkili bir hale getirmek, doğru kaş şekli seçimi ile mümkündür. Kaş şekil bozukluğunda en çok dikkat çeken sıkıntı ise kıllarda ki seyrelmedir. Bunun önüne geçmek içinde kaş vitamini uygulamaları yapılmaktadır. Kaş vitamini uygulaması, kıl köklerini destekleyen ve güçlendiren çeşitli vitamin ve yağların derma pen yardımı ile kaşlara yedirilederek, küsmüş ve işlevselliğini bırakmış kaş köklerini canlandırmaktadır.

Kaş Vitamini Nasıl Uygulanır?

Kaş vitamini uygulaması da oldukça basittir. Herhangi bir acı yada ağrı hissedilmez ortalama 20-30 dakika süren basit bir işlemdir. Dermapen yardımı ve tek kullanımlık başlıklar ile zamanla küsen, seyrekleşen kıllara vitamin desteği verilir ve aynı zamanda güçsüz kıllar ustura yöntemi ile sertleştirilir. Kişiye göre değişen seans süreleri olan kaş vitamin uygulamalarında, ortalama üç ile beş seans önerilmektedir. Seanslar tamamlanıp tüm kıllar çıktıktan sonra ise şekillendirme yapılmaktadır.
Kaş vitamini işlem sırası aşağıdaki gibidir;
Öncelikle kaşta doldurulması gereken bölgeler yüz şekli, yapısı ve kişinin istekleri doğrultusunda belirlenir.
Sonrasında ise zayıf tüyler ustura yöntemiyle canlandırılır.
Kaş diplerine ve kıl köklerine vitamin karışımı ile hazırlanmış serumlar dermapen yardımıyla yüzeysel olarak uygulanır.
Kaş vitamini seansları 2’şer haftalık seanslar ile uygulanır. Bu sürenin sonunda da yapılan koruma seansları ile desteklenir.
Seanslar esnasında belirlenen şekilde kullanılmayacak olan kıllar temizlenmektedir,
Tüm seanslar bitip istenilen sonuca ulaşıldıktan sonra şekillendirme işlemi tekrarlanır.
Her seans toplamda yarım saat sürmektedir.

Kaş Vitamini İşlem Ne Kadar sürüyor?

Kaş vitamini işlemi uygulaması yukarıda belirttiğimiz aşamalar ile yapılmaktadır. 2’şer haftalık Aralıklarla üç ile beş seans şeklinde uygulanmaktadır. İşleme başlamadan önce mutlaka ama mutlaka nasıl bir kaş istediğinizi, bunun mümkün olup olamayacağını ve aklınıza takılan soruları sormanız gerekiyor. Kaş vitamini uygulaması seans başına ortalama yarım saat sürmektedir. 2 hafta sonrasında tekrar bir uygulama yapılmaktadır. Ve kişinin durumuna göre de seans sıklığı 6 veya 10 hafta sürmektedir.

Kaş vitamini Fiyatları

Kaşımıza şekil vermek için birbirinden farklı işlemler uygulamaktayız.
Microblading tekniği, pudralama tekniği ve kaş vitamini işlemleri gibi birçok işlem. Her tekniğin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır, önemli olan sizin kaşınız için en doğru uygulamanın hangisi olacağıdır.
Bu uygulamalar arasında en doğal olan ve en kullanışlı tekniklerden birisi kaş vitaminidir. Eğer kaş vitamini uygulaması sizler için uygun ise. Çünkü bu tamamen bir bakım uygulaması olup ek bir madde ya da boya kullanılmamaktadır.
Alanında tecrübeli uzmanlarımız yapacağı kaş vitamini işlemleri ile sizleri küsmüş, dökülmüş, şeklini kaybetmiş kaşlardan kurtaracaktır. Özellikle yaz aylarında makyajın akması ve hızlı dağılması bizleri kaş konusunda kalıcı çözümlere yönlendiriyor, kaş vitamini ile sizleri gür ve doğal kaşlarınıza kavuşturabilen bir işlem. Kadınlar arasında kaş vitamini oldukça popülerdir.
Çünkü uygulanan teknikler ile doğal bir sonuç elde edilir. Hal böyle olunca kaş vitamini fiyatları da merak edilen konulardan biri oluyor. Kaş vitamini ile ilgili fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ancak net bir bilgi için şubemize uğrayabilirsiniz.

Kaş Vitamini Kimlere Uygulanır?

Kaş vitamini uygulaması kaş kökü bulunan herkese uygulanmaktadır.
Bir yan etkisi bulunmadığından, çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle kaşında çeşitli sebeplerden dökülmeler olanlar ve seyrek kaşlı kişiler için ideal bir tekniktir.
Bunun yanı sıra makyaj ile sürekli uğraşmak istemeyen, gür kaş sevenler için etkili bir işlem olacaktır.